A vadászgörények nagyon sokféle hangot képesek kiadni, és sokszínű testbeszédeikkel mindig ki tudják fejezni aktuális érzelmi állapotukat.
Jó kedélyállapot.
Amikor eljön a játék ideje, a vadászgörény teljesen fel van dobva. Ugrándozik, futkározik, látszik rajta, hogy milyen vidám. Ha ilyenkor ránéz az ember a görényre, szinte az a benyomása támad,hogy az állat nevet. A szabadban még jobban érzi magát a görény. Ilyenkor a gazdája mellett ugrándozik, közben játékosan bele- belecsíp a kezébe. A játék hevében az állat gyakram megpördül a saját tengelye körül, de sok más lenyűgöző " mutatványra " is képes. A görényt azt is nagyon szereti, ha akad egy hozzá hasonló társ, akivel játszhat.
Ijedtség.
Ha hírtelen megijed, magas hangon visítani kezd. Egy időre megmerevedik, vagy gyorsan elbújik az alvókuckójában.
Fenyegető testhelyzet.
Ha a görény púposítja a hátát, felborzolja a farkát, és eközben fúj, az egyértelműen az agresszió jele. Ilyenkor a testhelyzete ezt fejezi ki: " Figyelem, rögtön támadok! "
Anyai törődés.
Az újszülött görények halkan sírnak, amikor éhesek vagy fáznak. Ilyenkor az anyjuk odabújik hozzájuk, és megszoptatja őket. A jóllakott kisgörények énekszerű hanggal jelzik elégedettségüket. |